Limito – pomorski producent łososia

0
893

producent łososia limito
producent łososia limito

Limito to polska firma, działająca na rynku od 2004 roku. Trójmiejska korporacja staje się ogromną konkurencją na rynku dystrybucji łososia. Oferta, którą proponują opiera się w głównej mierze o mrożone ryby i gotowe dania z ryb i owoców morza.
Producent łososia wraz z Norge (norweska organizacja promująca spożywanie ryb) wspólnie dążą do zwiększenia konsumpcji łososia i innych ryb, poprzez promowanie naturalny walorów zdrowotnych i drogocennych składników w nich zawartych.
Dotychczas firma z Gdańska zlecała produkcję wyrobów innym, ale dzięki inwestorowi – Fundusz Avallon, w sierpniu rozpoczęto budowę nowoczesnego Zakładu Przetwórstwa Rybnego w Grudziądzu. A oferta Limito rozszerzy się o produkty z łososia wędzonego. Firma zamierza rocznie przerabiać 1000 ton łososia wędzonego pod szyldem „Limito” i 4000 t łososia dla firm prywatnych, nie tylko na terenie Polski.

producent łososia firma limito
producent łososia firma limito

Marka „Limito” polecana jest przez wybitnego kucharza Roberta Sowę, który często na antenie Tvn w programie śniadaniowym przyrządza magiczne dania z produktów gdańskiej firmy. Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się następna odsłona kącika kulinarnego, w którym Robert Sowa i Piotr Gąsowski przygotują wigilijne dania z produktów pomorskiego producenta łososia.

dystrybucja łososia limito
dystrybucja łososia limito

Już dziś produkty firmy Limito wykorzystywane są w wielu restauracjach i punktach gastronomicznych. Firma z Gdańska jest czołowym dystrybutorem łososia na terenie całego kraju. Na terenie Trójmiasta zjeść można dania z produktów Limito w Sopocie w restauracji Złota Rybka, w Hashi Sushi w Gdyni, czy w sieciówkach Chłopskie Jadło, Sphinx, Restauracje Wok.
Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej pomorskiego dystrybutora łososia www.limito.pl, na której znajdą Państwo wiele pomysłów i przepisów na urozmaiconą i zdrową dietę z wykorzystaniem ryb. Warto pamiętać, że ryby, a zwłaszcza łosoś mają najwyższą zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3, wysoką zawartość białka, witamin i składników mineralnych, i wskazane jest by spożywać je minimum dwa razy w tygodniu.

Firma Limito kontakt

ul. Polanki 136/4
80-322 Gdańsk

tel. +48 58 350 60 60
fax: +48 58 550 08 43
e-mail: office@limito.pl
adres www: www.limito.pl