Odtwórcy Paktofoniki klientami Fit and eat

0
642

Na ekranach polskich kin króluje film „Jesteś Bogiem„. Jest to jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku. Film w reżyserii Leszka Dawida już w pierwszy weekend osiągnął rekordowe 374 tysiące widzów, zajmując trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat. Film powstał na podstawie scenariusza Macieja Pisuka, który ukazał się już w 2008 roku w książce „Paktofonika – przewodnik Krytyki Politycznej”.

Jesteś Bogiem” to porywająca historia o powstawaniu grupy Paktofonika. Obraz koncentruje się na historii Magika, Rahima i Fokusa, którzy za sprawą takich utworów, jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Trójka przyjaciół zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika” na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Tytułową rolę Magika zagrał Marcin Kowalczyk. W drugoplanowe role wcielili się Dawid Ogrodnik – Rahim, oraz Tomasz Schuchardt – Fokus.

Przygotowania do filmu rozpoczęły się w lutym 2011 roku, w katowickich Bogucicach i Mikołowie, miejscach, w których żyli i tworzyli muzycy.

catering dietetyczny fitandeat

Tomasz Schuchardt – zdobywca Złotych Lwów za rolę drugoplanową w tegorocznym Festiwalu Filmów w Gdyni kreujący postać filmowego Fokusa, włożył wiele pracy do przygotowania się do tej roli. Początkowo twórcy „Jesteś Bogiem” przymierzali Schuchardta do dwóch ról – Magika i Fokusa, jednak on sam brał pod uwagę wyłącznie jedną ewentualność. – „Jak popatrzyłem w lustro i przeanalizowałem to sobie w głowie, to od razu powiedziałem, ze z tym Magikiem to jakiś wygłup, ale zagrać Fokusa – bardzo chętnie”. Oprócz spotkań z protoplastą Fokusem, Rahimem i rodziną Magika, Tomasz Schuchardt przygotowywał się fizycznie do tej roli pod okiem Joanny i Dariusza Brzezińskich oraz cateringu dietetycznego Fit and eat. Natomiast Dawid Ogrodnik obecnie przygotowuje się pod okiem Dariusz Brzezińskiego i Fit and eat do głównej roli w filmie „Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzycy.

Polecamy Catering dietetyczny warszawa – www.fitandeat.pl

 

Polecamy:

www.tobio.pl