Kto może szkolić się na studiach podyplomowych?

0
904

studia podyplomowe gdynia kierunki

Sposobów na efektywne podnoszenie swoich kwalifikacji jest bardzo wiele. Można zapisać się na rozmaite szkolenia i kursy, można uczestniczyć w warsztatach, czytać książki, korzystać z e-learningu. W tym zakresie bardzo popularne są także studia podyplomowe, które oferuje większość polskich uczeni państwowych oraz dodatkowo uczelnie prywatne. Studia te skierowane są do absolwentów uczelni wyższych. Dzięki nim można poszerzyć swoją wiedzę w wybranym zakresie, otrzymać niezbędne uprawienia oraz stać się w ten sposób bardziej atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy.

Dla tych osób, które chcą się przekwalifikować, studia podyplomowe także mogą być atrakcyjnym rozwiązaniem. Kto wobec tego może na nie aplikować? Przede wszystkim studia te są przeznaczone, jak zostało to wskazane wcześniej, dla osób, które posiadają już edukację w stopniu wyższym. Większość studiów skierowana jest do magistrów, czyli osób, które zakończyły studia drugiego stopnia na uczelniach państwowych czy prywatnych. Również można skorzystać z takich studiów, które skierowane są do osób po studiach pierwszego stopnia, licencjackich. Oczywiście, trzeba też nieraz spełnić dodatkowe wymagania, aby na studia podyplomowe się dostać. Najczęściej jest to konieczność posiadania odpowiedniego kierunkowego wykształcenia, które jest podstawą do dalszej nauki. Zdarzają się jednak kierunki, które nie wymagają posiadania takiego rodzaju przygotowania. Zazwyczaj studia kierowane są do osób, które posiadają też już wstępne doświadczenia i praktykę w danym zakresie, ale, jak wspomniano, nie jest to zawsze obowiązkiem.

Warunkiem przystąpienia do studiów jest złożenie aplikacji w terminie. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące programów studiów, warunków przyjęć, opłat i innych szczegółów oferty edukacyjnej będzie można znaleźć na stronach uczelni. Również warto skorzystać ze specjalnych porównywarek, które mogą wskazać w kilka sekund, na których uczelniach dostępne są określone studia podyplomowe, czym różnią się one między sobą, jakie są ich ceny itp.

Polecamy studia podyplomowe Gdynia

Wyższa Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni

ul. Kielecka 7, 81-303 Gdynia
tel. 58 660 74 00
fax 58 621 12 70
www.wsaib.pl
e-mail: info@wsaib.pl

Kierunki studia podyplomowe Gdynia

Administracja Publiczna
Doradztwo Zawodowe
Logistyka Przedsiębiorstw Produkcyjnych i Spedycyjnych
Marketing i Public Relations w Internecie
Mediacje i negocjacje gospodarcze i pracownicze
Zarządzanie BHP
Zarządzanie Jakością
Zarządzanie i przedsiębiorczość
Zarządzanie projektami
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Zintegrowane zarządzanie w it