In Vitro z sukcesem diagnostyka i leczenie bezpłodności

0
884

Invitro Gdańsk Gdynia

Klinika InviMed jest jednym z wiodących ośrodków leczących niepłodność w Polsce. Działa od 2002 roku, w Gdynii swoją filię otworzyła w 2010. Klinika zajmuje miejsce w czołówce ogólnopolskiego rankingu ośrodków leczenia niepłodności. Z myślą o wszystkich, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o potomstwo stworzono Program In Vitro z Sukcesem. Program ten polega na leczeniu metodą zapłodnienia pozaustrojowego IVF-ICSI. Przez okres 2 lat, po zakwalifikowaniu się do programu, pacjenci w ramach jednej opłaty mają możliwość podjęcia wielu prób zapłodnienia in vitro. Problem niepłodności dotyka około 15-20% wszystkich par, które starają się o potomstwo, dlatego też WHO uznała niepłodność za chorobę społeczną. Za bardzo istotne uważa się, więc szybkie diagnozowanie choroby i jej leczenie. Diagnoza powinna obejmować równocześnie obojga partnerów. Diagnoza mężczyzny polega na wykonaniu ogólnego badania nasienia, jeśli zauważone zostaną nieprawidłowości lekarz może zlecić wykonanie badań endokrynoligicznych lub mikrobiologicznych. Diagnostyka kobiety obejmuje oznaczanie poziomów hormonów, badania ultrasonograficzne narządu rodnego, ocenę prawidłowości budowy macicy (HSG). Badaniem niepłodności partnerskiej jest badanie śluzu szyjkowego po stosunku (PCT). Ważne jest, aby diagnostykę ograniczyć w czasie, z reguły do dwóch cykli miesięcznych.

Jak zakwalifikować się do Programu?
Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w Programie, dzwoniąc lub wysyłając e-mail do kliniki. W odpowiedzi otrzymuje się informację o badaniach, których wyniki należy przygotować na wizytę kwalifikacyjną.Kolejny krok to wykonanie badań kwalifikacyjnych. Badania nasienia muszą zostać wykonane w klinice InviMed, inne można wykonać w dowolnej klinice. Po uzyskaniu wszystkich wyników można umówić się na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną. Sama wizyta polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, zapoznaniem się z wynikami badań i wydaniu opinii lekarza kwalifikującego. Istotne jest, aby na wizytę przybyły obie osoby. Jeżeli ocena kwalifikacyjna wypadnie pozytywnie, lekarz zaproponuje termin przystąpienia do pierwszej procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Zryczałtowana opłata za udział w Programie In Vitro z Sukcesem obejmuje nieograniczoną liczbę procedur IVF-ICSI w klinice InviMed w Gdyni lub Poznaniu. W przypadku pierwszej udanej próby, opłata zostanie obniżona. W ramach opłaty zryczałtowanej znajdują się także:

– wizyty lekarskie od momentu rozpoczęcia stymulacji hormonalnej (wraz z badaniami USG), do dnia transferu,
– badania laboratoryjne określające poziom hormonów u pacjentki w okresie stymulacji,
– iniekcję leków stymulujących w klinice,
– punkcję komórek jajowych,
– znieczulenie ogólne do zabiegu punkcji,
– procedury embriologiczne zapłodnienia pozaustrojowego metodą docytoplazmatycznej iniekcji (ICSI) pojedynczego plemnika do komórki jajowej,
– transfer dwóch uzyskanych niezamrożonych zarodków,
– transfer mrożonych zarodków w trakcie trwania Programu,
– badania HCG w 12-14 oraz 34-37 dniu po transferze, weryfikujące wynik procedur IVF-ICSI,
– badanie USG pomiędzy 34-37 dniem po transferze, potwierdzające obecność zarodka,
– badanie USG w 12 tygodniu ciąży, będą ostateczną weryfikacją procedury IVF-ICSI.

program in vitro z sukcesem

InviMed Gdynia
81-364 Gdynia, ul. 10 Lutego 16
Centrum Kwiatkowskiego, pion B, II piętro
Tel. 58 781 93 11/12
e-mail: gdynia@invimed.pl