Nowoczesne budownictwo – domy hybrydowe

0
1187

Budując domy coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Wzrost świadomości budujących sprawił, że coraz częściej słyszymy o tzw. domach hybrydowych, czyli budynkach o minimalnym zapotrzebowaniu na energię.

Domy hybrydowe opinie

opinie hybrydowe domy (1)

 

Pierwsze energooszczędne budowle pojawiły się w Niemczech przeszło dwie dekady temu. W Polsce wciąż jest to nowość, ale z każdym rokiem zyskująca na popularności.
O ile teraz decyzja o zakupie bądź budowie domu hybrydowego jest zależna od upodobań przyszłego właściciela i wykonawcy, to od 2021 roku dzięki nowym rozporządzeniom, wszystkie nowe budynki będą zbliżone do tego standardu.

Czym dokładnie jest dom hybrydowy?

 

Jest to budynek zasilany przy pomocy odnawialnych źródeł energii. Przy jego budowie wykorzystuje się m.in. panele fotowoltaiczne, czy pompy ciepła, przez co staje się on przyjazny środowisku i nie obciąża portfela gospodarza.

opinie domy hybrydowe (1)

Mimo kosztów jakie trzeba ponieść przy budowie, właściciele domów hybrydowych podkreślają, że jest to opłacalna inwestycja. Wśród wielu pozytywnych opinii, najczęściej mówi się o korzyściach wynikających z możliwości odsprzedawania energii, przez co można czerpać korzyści finansowe. Zwrot inwestycji uzyskuje się po ok. 10 latach.

hybrydowe domy opinie (1) hybrydowe domy opinie (2)

 

Dodatkowym plusem, o którym również chętnie wspominają zwolennicy budownictwa pasywnego i energooszczędnego, jest możliwość pozyskania refundacji w ramach programu „Efektywne wykorzystywanie energii”. W przypadku domów pasywnych dopłata to 50 tys. zł, natomiast na dom energooszczędny można dostać 30 tys. zł.

Myśląc o budowie domu hybrydowego, najlepiej skorzystać z usług firm specjalizujących się w takich właśnie projektach. W ramach ich wsparcia można liczyć na indywidualny projekt budynku wraz ze specyfikacją techniczną, budowę domu z uwzględnieniem wszystkich urządzeń i instalacji oraz serwisowanie urządzeń i całego systemu.

Opinie domy hybrydowe

opinie hybrydowe domy (1)

Domy hybrydowe to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych osób, dbających o środowisko naturalne, a ze względu na to, że już za kilka lat każdy będzie musiał budować w podobnym standardzie, warto już dziś zainteresować się szczegółami i poznać opinie osób, które podjęły się takiej inwestycji.

opinie domy hybrydowe (2)

 

Polecamy:

 

domyhybrydowe.pl