Chemia gospodarcza – co to jest i do czego służy?

0
2095
Chemia gospodarcza Pomorskie Chemmax

Chemiczne środki czystości służą do mycia, czyszczenia i prania różnych elementów wyposażenia pomieszczeń. Z artykułu dowiesz się: czym jest chemia gospodarcza, gdzie znajduje zastosowanie, co ją odróżnia od chemii profesjonalnej oraz kto zajmuje się jej produkcją na Pomorzu.

Co to jest chemia gospodarcza?

Na chemię gospodarczą składają się środki, bez których trudno wyobrazić sobie skuteczne utrzymanie pomieszczeń w czystości. Mimowolnie sięgamy po nie, gdy trzeba wytrzeć stół po posiłku, wyczyścić zabrudzoną od gotowania kuchenkę czy zadbać o higienę w toalecie. Niektóre z nich nadają się do uniwersalnego zastosowania, większość ma konkretne przeznaczenie. Wśród artykułów chemii gospodarczej znajdujemy m.in.:

  • płyny do mycia: podłóg, mebli, blatów kuchennych i naczyń;
  • spryskiwacze do szyb i luster;
  • środki do czyszczenia różnego typu powierzchni;
  • proszki, szampony i płyny do prania: ubrań, firan i dywanów;
  • odświeżacze powietrza;
  • preparaty dezynfekcyjne do toalet;
  • produkty do udrażniania rur.

Mogą mieć one postać koncentratu do rozcieńczenia lub gotowego do użycia preparatu w stężeniu wystarczającym do usunięcia zwykłych zabrudzeń. Poza nimi do chemii gospodarczej zaliczają się również: ścierki, gąbki, mopy oraz papiery toaletowe i kuchenne.

Chemia profesjonalna i gospodarcza. Czym się od siebie różnią?

Chemiczne środki czystości znajdują zastosowanie w domach, a także w mniejszych lokalach usługowych, handlowych i biurowych. Natomiast do sprzątania dużych obiektów użyteczności publicznej, np. szpitali, hal produkcyjnych, urzędów, hoteli czy galerii handlowych, stosuje się chemię profesjonalną, inaczej nazywaną przemysłową. Wchodzące w jej skład produkty mają postać koncentratu o wysokim stężeniu silnie działającej substancji czynnej. Dzięki temu pozwalają szybko i skutecznie uporać się z uciążliwym brudem w miejscach, które wymagają częstego, gruntownego sprzątania i regularnej dezynfekcji.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by niektóre środki chemii profesjonalnej stosować w domu czy biurze. Pomogą na przykład usunąć wyjątkowo uporczywe zabrudzenia. Natomiast do codziennego, niewymagającego sprzątania w zupełności wystarcza chemia gospodarcza. Gwarantuje odpowiednio skuteczne działanie i bezpieczeństwo.

Chemia gospodarcza Chemmax

Producenci środków czystości na Pomorzu

W Polsce branża chemii gospodarczej rozwija się bardzo prężnie. Nasz kraj zamyka dziesiątkę największych światowych eksporterów chemiczych środków czystości. Swój udział w stale rosnącym rynku tych produktów mają też producenci chemii gospodarczej z Pomorza. Dość wspomnieć o firmie Golden Rygiel z Kwidzyna, wytwórcy preparatów myjących Chemmal z Nowego Stawu, producencie środków dezynfekujących RuboCleaning z Gdyni czy innowacyjnej firmie Chemmax z Gdańska. Ta ostatnia zajmuje się produkcją chemii przemysłowej i gospodarczej do wykorzystania w pomieszczeniach biurowych, handlowo-usługowych i produkcyjnych. Jest także wyłącznym dystrybutorem oryginalnych niemieckich produktów czyszczących pod marką Obermark. W jej ofercie znajdują się wydajne i przyjazne dla środowiska: uniwersalne płyny czyszczące, pianki do zabrudzeń, olejki eteryczne, preparaty czyszczące do sanitariatów i żele do mycia łazienki. Można je kupić w sklepie internetowym producenta.

Chemmax chemia przemysłowa Gdańsk pomorskie

Sklepy z chemią gospodarczą. Gdzie kupić środki czystości?

Poza tym artykuły chemii gospodarczej różnych marek są sprzedawane w popularnych supermarketach, stacjonarnych i internetowych drogeriach oraz w hurtowniach chemicznych. Często lądują w naszych koszykach zakupowych, bo bez nich sprzątanie nie byłoby tak łatwe i efektywne.

Dane kontaktowe:
Adres: Ul. Biegańskiego 4, 80 -807 Gdańsk
E- mail: chemmax@chemmax.pl
Telefon: +48 504 155 887, +48 792 432 322, +48 602 300 595
Strona internetowa: http://chemmax.pl