Kim jest broker ubezpieczeniowy i czym się zajmuje?

0
852
Profesjalny audyt ubezpieczenia Gdynia Guardian Progress 2
Profesjalny audyt ubezpieczenia Gdynia Guardian Progress 2

Kiedy prowadzimy własną firmę, należymy do spółki, pracujemy w konkretnej instytucji lub organizacji, szukamy jak najlepszej oferty ubezpieczeniowej dla naszej branży. Jako, że na rynku istnieje bardzo dużo firm ubezpieczeniowych i produktów, ciężko jest nam samodzielnie dokonać porównania i wyboru. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy brokera ubezpieczeniowego.

Broker ubezpieczeniowy audyt

Profesjalny audyt ubezpieczenia Guardian Progress Gdynia (1)

Broker ubezpieczeniowy to osoba, która zgłębiła wszystkie tajniki świata ubezpieczeń. To co go wyróżnia to doskonała wiedza na temat potrzeb firm o różnych profilach działalności, znajomość branżowego rynku, produktów oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeń, a także ponadprzeciętne zdolności negocjacyjne.

Ubezpieczenia Guardian Progress Gdynia (1)

Wiele osób myli funkcję brokera ubezpieczeniowego z agentem ubezpieczeniowym. Te dwa stanowiska różnią się jednak diametralnie. Główną różnicą jest fakt, że agent ubezpieczeniowy reprezentuje konkretną firmę ubezpieczeniową, natomiast broker koncentruje się na interesach swojego klienta przedstawiając mu oferty wielu towarzystw ubezpieczeń, tak aby wybrać dla niego najlepszą opcję.

Profesjalny audyt ubezpieczenia Guardian Progress Gdynia (3)

Wśród klientów brokera ubezpieczeń wyróżnić możemy m.in.:

  • Miasta i Gminy,
  • Spółki miejskie,
  • Spółki prywatne,
  • Spółdzielnie i Wspólnoty,
  • Zakłady produkcyjne.

Za każdym razem musi on orientować się w sytuacji danej branży, tak aby wybrać jak najlepszy pakiet ubezpieczeniowy.

Profesjalny audyt ubezpieczenia Gdynia Guardian Progress (2)

Aby tak się stało, broker musi wcześniej przeprowadzić audyt i właściwie ocenić ryzyko klienta. Po pierwsze dokonuje więc analizy aktualnej sytuacji ubezpieczeniowej, po drugie analizuje rzeczywiste potrzeby klienta, przy uwzględnieniu możliwych zdarzeń losowych. Określa wtedy wysokość i możliwość wystąpienia maksymalnej szkody oraz pomaga w określeniu zakresu ryzyka, które klient może pozostawić jako ryzyko własne.

Ubezpieczenia Gdynia Guardian Progress (3)

Na tej właśnie podstawie, klient otrzymuje swój indywidualnie dobrany pakiet ubezpieczeniowy. Oprócz podpisania umowy, broker ma obowiązek udzielenia porady na piśmie. Musi być ona oparta o dokładną analizę oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe produktów. Co ważne – ilość ofert powinna być wystarczająca do opracowania rekomendacji najlepszej dla danego klienta umowy.

Jeśli więc zależy nam na uczciwym i rzetelnym doborze oferty ubezpieczeniowej dla naszej działalności, skorzystanie z wiedzy brokera ubezpieczeniowego będzie najlepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj