Zima – najlepszy czas na zabiegi kosmetyczne

0
1348
kosmetologia gdańsk

Zimą, ze względu na niższe temperatury oraz mniej słońca, warto zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym. Jest to czas kiedy nasza skóra nie jest narażona na nadmierne promieniowanie UV, nie pocimy się, dlatego szybciej dochodzi do regeneracji.

Zabiegi kosmetyczne – medycyna estetyczna

usuwanie zmarszczek gdansk botox botoks restylane babiana

Spośród zabiegów, które warto przeprowadzić w tym czasie, możemy wymienić szczególnie:

  • Wszelkiego rodzaju peelingizłuszczanie naskórka to świetny sposób na poradzenie sobie z wieloma problemami skórnym – np. przebarwieniami, trądzikiem, oznakami starzenia. Należy jednak pamiętać, że skóra po takich zabiegach jest bardzo wrażliwa trzeba ją szczególnie chronić przed słońcem stosując najwyższe filtry. Zimą, ze względu na pogodę oraz fakt, że szybko robi się ciemno, nie jesteśmy narażeni na poparzenia słoneczne. Niższa temperatura przyspiesza również regenerację i ogranicza rozwój szkodliwych bakterii.
  • Mezoterapię bezigłowa – zabieg stosowany jest w celu wygładzenia, nawilżenia i „odświeżenia” cery. Przeprowadza się go używając specjalnego urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Pozwala to na dotarcie aktywnych składników w głąb skóry. Zimą, skóra po takim zabiegu szybciej się regeneruje i nie jest narażona na intensywne promieniowanie UV.
  • Mikrodermabrazję – zabieg regeneruje, wygładza i poprawia elastyczność skóry. Pomaga również walczyć z przebarwieniami . Ze względu na to, że podczas zabiegu dochodzi do ścierania martwego naskórka, powinniśmy dbać o szczególna ochronę przeciwsłoneczną. Zima sprzyja temu, ponieważ szybko zapada zmrok, a promienie słoneczne nie są tak intensywne jak latem.
  • Usuwanie znamion – różnego rodzaju pieprzyki i inne znamiona najlepiej usuwać zimą, Taka profilaktyka zapobiega ich uzłośliwieniu. Zabiegi w zależności od zmiany przeprowadza się chirurgicznie lub laserowo. Jak wiadomo większość takich znamion powstaje w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, dlatego zima to dobry czas na ich pozbycie się, ponieważ skóra odpoczywa wtedy od szkodliwego promieniowania.

babiana gdańsk

Zima to również czas kiedy zwyczajnie chcemy umilić sobie chłodne, ciemne popołudnia i wieczory, dlatego wizyta w salonie to także sposób na relaks i poprawienie samopoczucia.

Jeśli chcemy zadbać o siebie, nie czekajmy do wiosny i lata, żeby dobrze wyglądać w odkrytych sukienkach i bikini-zacznijmy już teraz. Czym szybciej – tym bezpieczniej i zdrowiej.

Polecamy:

Diamond Clinic w Gdańsku – coś więcej niż salon piękności

Storz Gdańsk fala uderzeniowa

Zaburzenia erekcji Gdańsk