Kosmetologia genetyczna – klucz do młodej skóry

0
1008
Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 3

W kwestii procesów starzenia się skóry, od dawna wiadomo, że w 50% odpowiadają za to czynniki genetyczne. Nie mieliśmy niestety wystarczającej wiedzy aby móc określić osobiste predyspozycje i zacząć im przeciwdziałać. Dzisiaj jednak potrafimy już tego dokonać, co jest prawdziwą rewolucją w kosmetologii!

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 29

Dzięki diagnostyce DNA, na podstawie której zostaje opracowywana osobista genopielęgnacja z zastosowaniem odpowiednio dobranych kosmetyków, możemy zatrzymać procesy starzenia lub znacznie je opóźnić i zminimalizować.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk

Kosmetologia genetyczna w Polsce to  projekt GENO dr Wilsz. Jest to pierwszy program w naszym kraju, który pozwala na opracowanie spersonalizowanej pielęgnacji skóry, opartej na analizie materiału genetycznego.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 15

„Naukowcy w Laboratorium Vitagenum wyselekcjonowali markery genetyczne odpowiadające za określone problemy skóry, my pod konkretne markery stworzyliśmy receptury kosmetyków – w zależności od pojawiających się deficytów i potrzeb”- wyjaśnia dr Krystyna Wilsz.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 11

Dzięki połączeniu sił kosmetyki i biotechnologii możliwa stała się skuteczna „naprawa” skóry, ale również prewencja. Na podstawie analizy można np. przewidzieć jakie predyspozycje mamy do powstawania zmarszczek, przyswajania witamin, skłonności do stanów zapalnych czy przebarwień.

Taka wiedza jest bardzo pomocna, aby dostosować skuteczne metody zapobiegania tego typu problemom.

Jak dokładnie przebiega cały proces?

Otóż jest to bardzo proste. Pobieranie materiału genetycznego odbywa się nieinwazyjnie – wystarczy wymaz z wewnętrznej strony policzka.  Nie trzeba się specjalnie przygotowywać- nie należy jedynie jeść ani pić pół godziny przed pobraniem.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 2

Każda terapia zaczyna się od wcześniejszego wywiadu i konsultacji, tak aby wybrać jak najlepsze rozwiązanie dla konkretnego przypadku.  Produkty oparte na genokosmetyce działają np.  naprawiając uszkodzenia w DNA, lub regulując dzienne i nocne cykle komórkowe wspierające odnowę komórkową skóry.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 7

Wszystkie działania  odbywają się w genach i polegają na aktywowaniu własnych mechanizmów naszych komórek. Dzięki temu możliwości takiej terapii są naprawdę ogromne.