Domy szkieletowe- nowoczesne budownictwo pasywne

0
4597
domy drewniane szeregowe energooszczedne pasywne domy gora 1 1

Domy drewniane szkieletowe z roku na rok zajmują coraz więcej miejsca na rynku budowlanym. Na ich popularność wpływa niska cena, krótki czas wznoszenia i solidna konstrukcja. Ponadto domy tego typu spełniają restrykcyjne normy dotyczące energooszczędności.

Co to są domy szkieletowe?


Drewniane domy szkieletowe to budynki wznoszone z gotowych elementów prefabrykowanych. Podstawą takiego domu jest drewniany szkielet , na którym opiera się dach oraz ściany.

domy drewniane szeregowe energooszczedne pasywne domy gora 6 1

Najczęściej używanym materiałem do wznoszenia ścian są płyty OSB o odpowiednim dociepleniu, z membraną paraizolacyjną. Taką ścianę można dodatkowo otynkować od strony zewnętrznej, a w środku zamontować płyty kartonowo- gipsowe.

Co wyróżnia domy szkieletowe?


Przede wszystkim są to materiały o idealnych właściwościach izolacyjnych. Gwarantuje to uzyskanie energooszczędnej, solidnej konstrukcji. W tej kwestii – już od wielu lat udaje się uzyskać w zakresie izolacji termicznej i trwałości konstrukcji takie same parametry domów szkieletowych jak murowanych.

domy drewniane szeregowe energooszczedne pasywne domy gora 8 1

Dodatkowo w przypadku domów drewnianych szkieletowych, konstrukcja jest lekka i można ją tworzyć nawet na niestabilnym gruncie. Inne zalety to koszta – domy szkieletowe są tańsze, czas pracy robotników jest krótszy, nie trzeba martwić się opóźnieniami wynikającymi z niekorzystnych warunków atmosferycznych.

domy drewniane szeregowe energooszczedne pasywne domy gora 4 1

Ponadto budynki szkieletowe nie mają żadnych ograniczeń konstrukcyjnych, można je w każdej chwili modyfikować, rozbudowywać i jest to nieuciążliwe dla mieszkańców.

Budowa domów szkieletowych


Mimo, że wzniesienie domu szkieletowego nie jest skomplikowanym procesem, lepiej powierzyć to fachowcom. Ich wiedza i doświadczenie zapewni nam profesjonalne wsparcie na każdym etapie budowy oraz przede wszystkim zadowalający efekt finalny – nowoczesny, pasywny dom, który posłuży kilku pokoleniom.

 

Myślisz o drewnianym domu modułowym? Poznaj firmę Omega Home <TUTAJ>.