Twój lot został odwołany lub opóźniony? Sprawdź czy możesz ubiegać się o odszkodowanie!

0
1517
odszkodowanie za odwołany lot 4 wynik
odszkodowanie za odwołany lot 4 wynik

Odwołanie lub opóźnienie lotu może zdarzyć się każdemu z nas. Czym więcej podróżujemy liniami lotniczymi, tym większe prawdopodobieństwo, że kiedyś znajdziemy się w takiej sytuacji. W takich wypadkach, dobrze jest znać swoje prawa i wiedzieć jak ubiegać się o odszkodowanie. W zależności od rodzaju lotu, niezbędna jest wtedy wiedza prawnicza, a także ta z zakresu odszkodowań i windykacji.

Odszkodowanie za odwołany lot

odszkodowanie za odwołany lot (4)_wynik

odszkodowanie za odwołany lot (1)_wynik

Oczywiście nie każdy z nas zna się na tym, dlatego najrozsądniej jest skorzystać z profesjonalnego wsparcia firmy, która zajmuje się odszkodowaniami. Firmą godną polecenia jest odszkodowaniezaopoznienie.pl. Wśród oferowanych przez nią usług możemy liczyć  na pomoc w uzyskaniu odszkodowania za odwołany i opóźniony lot,   a także za zgubiony, uszkodzony lub dostarczony z opóźnieniem bagaż i skrócony z winy organizatora urlop.

Odszkodowanie za opóźniony lot

odszkodowanie za opozniony lot (4)_wynik

odszkodowanie za opozniony lot (3)_wynik

W kwestii lotów, możemy uzyskać nawet 2500 zł zwrotu. W zależności od czasu opóźnienia oraz długości lotu, wygląda to następująco:

  • 250 Euro za loty krótsze niż 1500 km, jeśli lot był odwołany lub opóźniony ponad 3 godziny,
  • 400 Euro za loty 1500- 3500 km, jeśli lot był odwołany lub opóźniony ponad 3 godziny,
  • 600 Euro- za loty powyżej 3500 km, jeśli lot był odwołany lub opóźniony ponad 4 godziny.

Odszkodowanie za zgubiony bagaż

odszkodowanie za zgubiony bagaz_wynik

odszkodowanie za opozniony lot (2)_wynik

Odszkodowania dotyczą również lotów czarterowych oraz podróży służbowych, a proces ubiegania się o zwrot pieniędzy może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy wypełnić formularz online i czekać na prośbę o dosłanie niezbędnych dokumentów.

odszkodowanie za odwołany lot (2)_wynik

odszkodowanie za opozniony lot (1)_wynik

Następnie pracownicy uzyskają odszkodowanie i przeleją pieniądze na wskazane przez klienta konto. Atutem wyżej wspomnianej firmy jest fakt, że opłaty za świadczone usługi pobierane są tylko w przypadku pozyskania odszkodowania Jeśli nie uda się go wywalczyć, klient nie ponosi żadnych kosztów.