Pranie – brudna robota? Nie przy odpowiednim wyposażeniu

0
916
pralka dla pensjonatu electrolux professional

Pralka to urządzenie, które znajduje się w rankingu dziesięciu najważniejszych wynalazków ludzkości. Zrewolucjonizowała życie miliardów ludzi na świecie. Nie wyobrażamy sobie życia bez czystych ubrań, ale idąc dalej – oczekujemy też czystych pościeli w hotelach czy szpitalach, a także pomocy w czyszczeniu delikatnych tkanin przy wsparciu profesjonalnych pralni. Zastanówmy się więc co kryje się za sukcesem profesjonalnego prania.

Od upierania tkanin w rzekach, przez tary do prania, popularną w czasach PRL-u „franię”, po nowoczesne, niemalże bezobsługowe, sterowane z poziomu smartfona automatyczne pralki. Pranie przeszło prawdziwą rewolucję przy wsparciu technologii. Mimo obecności pralki w niemal każdym domu, wciąż chętnie sięgamy po usługi profesjonalnego czyszczenia odzieży (i nie tylko).

pralka z bariera higieny electrolux professional

Zrób to sam? Niekoniecznie!

Dlaczego wolimy czasem zapłacić niemałe pieniądze i skorzystać z usługi profesjonalnego czyszczenia? Stawiamy na jakość, szczególnie kiedy praniu musimy poddać produkty premium: delikatne, markowe, drogie. Chcemy wtedy zaufać profesjonalistom, by nie zniszczyć ulubionego płaszcza, szytego na miarę garnituru czy sukni ślubnej, do której mamy sentyment. Skoro klient pralni ufa profesjonalistom, dlaczego i właściciel pralni nie miałby obdarzyć zaufaniem tych, którzy znają się na bezpiecznym i dokładnym procesie czyszczenia? Ekspertem w tej dziedzinie jest zespół Electrolux Professional, od blisko dziewięćdziesięciu lat tworzący urządzenia premium.

Wyposażenie pralni na miarę czasów

Podobnie jak branża gastronomiczna, tak i branża profesjonalnego czyszczenia przeszła prawdziwą rewolucję z powodu pandemii COVID-19. Higiena, bezpieczeństwo i zdrowie jak nigdy stały się ważne dla całego świata. Nawyk pedantycznego wręcz dbania o czystość weszła w nawyk wielu osób, a przemysł pralniczy odnotowuje rozkwit. Jak dziś powinno więc wyglądać wyposażenie pralni specjalistycznej? Według zespołu Electrolux Professional znaczenie mają sterylność urządzeń, ich wytrzymałość i łatwość obsługi oraz serwisowania, możliwość zdalnego sterowania, ale – w myśl zasady ochrony środowiska – ograniczenie stosowania chemikaliów i toksyn w procesie czyszczenia. Wszelkie urządzenia wychodzące z fabryk producenta posiadają atesty, certyfikaty bezpieczeństwa, są przyjazne alergikom, nie narażają użytkowników na wpływ niebezpiecznych czynników.

Pralnictwo to więcej niż pralka

wyposazenie pralni electrolux professional

Nie zapominajmy, że profesjonalne pralnictwo nie opiera się tylko na czyszczeniu. Każdy kto choć raz skorzystał z usług pralni wie, klient oddaną do uprania odzież (czy inny rodzaj tkaniny) otrzymuje wyprasowaną, odpowiednio zapakowaną, umocowaną na wieszaku. Nie trudno wyobrazić sobie jaki proces przechodzi dana rzecz od momentu oddania jej do czyszczenia i ile urządzeń oraz akcesoriów jest wymaganych do jego zrealizowania. Wyposażenie pralni to więc cała gama różnego rodzaju pralek do określonych typów tkanin, profesjonalne suszarki, linie maglownicze, systemy zarządzania praniem, ale i systemy płatności, a także detergenty, wózki i wieszaki.

Proces czyszczenia przybliżyliśmy na przykładzie pralni odzieży, ale podobnie wygląda to w hotelach czy szpitalach, w których mamy do czynienia z czyszczeniem pościeli, ręczników czy zasłon i wielu, wielu innych. Z perspektywy właściciela obiektu, w którym konieczne jest masowe, specjalistyczne czyszczenie, kompleksowa obsługa pod kątem wyposażenia pralni wydaje się więc koniecznością. Electrolux Professional właśnie dlatego stworzył cały wachlarz urządzeń, akcesoriów i produktów pralniczych. Marka nie tylko wyposaża i doradza w kwestiach technicznych, ale tworzy koncepcje prania, systemy i materiały edukacyjne w tym zakresie. Pranie, podobnie jak gastronomia, w dzisiejszych czasach stało się nie tylko czynnością konieczną i mechaniczną, ale pewnego rodzaju filozofią życia i zachowania.

Polecane – oficjalny importer maszyn pralniczych Electrolux