Łąkowe Przedszkole Konstancin – Jeziorna

0
4326

Wybór przedszkola dla dziecka jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem. Istnieje wiele placówek, które prześcigają się w ofertach edukacyjnych, ale nie zawsze program przedstawiony w broszurkach informacyjnych pokrywa się z praktyką.

Z myślą o wymagających rodzicach, chcących, aby ich dzieci rozwijały się w atmosferze życzliwości, z szansą na szlifowanie swoich talentów i zainteresowań powstało Łąkowe Przedszkole.

Łąkowe Przedszkole Konstancin – Jeziorna

przedszkole konstancin-jeziorna

Jest to wyjątkowe miejsce zarówno jeśli chodzi o usytuowanie placówki oraz realizowany program. Budynek znajduje się w malowniczej okolicy, w otoczeniu łąk i lasów, dzięki czemu dzieci mają możliwość obcowania z przyrodą i zabawy na świeżym powietrzu.

Przedszkole Konstancin – Jeziorna oferta

Poza wyjątkowym miejscem, elementem wyróżniającym przedszkole jest realizowany projekt – Porozumienie Bez Przemocy, w którym zwraca się uwagę na prawdziwe potrzeby i uczucia dziecka. Bardzo ważne w tym aspekcie jest indywidualne podejście do każdego przedszkolaka, co jest możliwe dzięki małym – liczącym 10-12 osób grupom. Wychowawcy mogą obserwować i reagować na wszystkie sygnały zaobserwowane podczas zabawy i nauki oraz konsultować je z rodzicami. Aby praca z dzieckiem była jeszcze bardziej efektywna, raz w miesiącu odbywają się spotkania ze specjalistami, w których uczestniczyć mogą rodzice ze swoimi pociechami.

Łąkowe Przedszkole Konstancin – Jeziorna program

Kolejną zachętą dla jest również bogata oferta zajęć dodatkowych, w ramach których maluchy rozwijają swoją kreatywność, poszerzają zainteresowania i rozładowują nadmiar energii. Do wyboru są zajęcia sportowe,teatralne, plastyka, rytmika, język angielski i wiele innych. Ciekawą alternatywą, pozwalającą wykorzystać potencjał miejsca, jest również edukacja ekologiczna, której celem jest budowanie postaw proekologicznych oraz nauka zdrowych nawyków żywieniowych. Na tym polu łąkowe Przedszkole również staje na wysokości zadania – posiada bogato wyposażoną, ekologiczną kuchnię, w której posiłki przygotowywane są wg indywidualnych potrzeb przez doświadczonego dietetyka.

Zapisy ruszyły 1 marca – pełne otwarcie placówki odbędzie się 1 września 2015 roku, natomiast już 1 kwietnia rusza Grupa Startowa – 7 dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z magicznym zaułkiem Konstancina.

Przedszkole Konstancin – Jeziorna Łąkowe koło Warszawy

Ul. Łąkowa 38, 05-510 Konstancin Jeziorna
+48 608 054 878
kontakt@kierunekrozwoj.org
http://przedszkole.kierunekrozwoj.org