Osoby prowadzące własny biznes bardzo często twierdzą, że ich pracę najlepiej określa sformułowanie „wyrzeczenia”. Przedsiębiorcy zgodnie twierdzą, że osiągnięcie sukcesu wiązało się z rezygnacją z wielu przyjemności, ograniczeniem życia prywatnego oraz ciężką pracą. Coraz więcej ludzi zauważa, że można przełamać ten schemat i sprawić, by stał się jedynie utartym sloganem.
Odpowiedzią na marzenie wielu o prowadzeniu własnej firmy bez wyrzeczeń może być połączenie pracy z pasją. Sporo młodych osób dostrzega plusy takiego rozwiązania. Robią to, co lubią, nie przypłacają tych działań zdrowiem, a sukces nie jest osiągany kosztem życia rodzinnego i towarzyskiego. Jedynym kapitałem, który musimy zainwestować, jest czas i własna praca. Bez tych czynników nie wejdziemy na szczyt.
Tego typu rozwiązania nie stanowią nowatorskiego pomysłu na biznes. Podobnymi hasłami dysponował już Konfucjusz. „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia”, mówił kilkaset lat przed naszą erą Konfucjusz. Slogan ten może stanowić motto wielu młodych biznesmenów.
Słowa chińskiego filozofa nie są jedynie niemożliwym do realizacji postulatem. Znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przykładem osoby, która podążyła tym śladem, jest Wojciech Szubert. Polski biznesmen jest menadżerem z sukcesami. Kreuje nowe rozwiązania w przedsiębiorstwach, a doświadczeniem dzieli się w trakcie szkoleń motywacyjnych.
Wojciech Szubert zawodowo związany jest m.in. z firmą Gran Holding. Zajmuje się ona wspieraniem przedsiębiorców na różnych szczeblach biznesu. Na co dzień interesuje się podróżami. Pasję realizuje w trakcie nawiązywania kontaktów międzynarodowych. Odzwierciedleniem działań jest m.in. spotkanie z Ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w Polsce – Raminem Mehmanparastem. Poza pozyskaniem nowego partnera we współpracy międzynarodowej udało mu się także zorganizować wyprawę pod hasłem: „Iran śladami polskich uchodźców”.
Wojciech Szubert, jako główny reprezentant Gran Holding, nie przechodzi obojętnie wobec wielu projektów. Przedsiębiorstwo zostało m.in. sponsorem książki podróżniczej Artura Owczarskiego pt. „Droga 66, Droga Matka: o historii, legendzie, podróży”. Jego zamiłowanie do podróży i motoryzacji idzie w parze z filantropią i otwartością na innowacje. Szubert ufundował powstanie wielu start-upów, a także założył fundację „Małe Szczęścia” wspierającą dzieci z potrzebujących rodzin w rozwijaniu ich talentów.
Działalność, którą prezentuje Wojciech Szubert, nie mogła pozostać niezauważona. Biznesmen już w 2009 roku otrzymał statuetkę Gentlemana, przyznawaną przez ekskluzywny miesięcznik dla mężczyzn „Gentleman”. Obok niego wyróżniono takie osoby jak Piotr Kraśko, Andrzej Piaseczny i Krzysztof Hołowczyc. Pomimo osiągnięcia niezwykłego poziomu, Wojciech Szubert wciąż inwestuje w siebie oraz innych. Wśród podjętych przedsięwzięć związanych ze zdrowym trybem życia można wymienić stworzenie aplikacji GdzieGramy, która pozwala w szybkim czasie znaleźć partnerów do wspólnego uprawiania sportu, czy napisanie e-booka Happy Evolution, dotyczącego tematyki zdrowia.
Wojciech Szubert jest przykładem osoby, która pokazuje, że sukces można osiągnąć poprzez połączenie pasji, wiedzy, doświadczenia oraz otwartości na ludzi i ich pomysły. Ważne jest ciągłe inwestowanie w siebie oraz szukania fundamentów dla nowych pomysłów. Kluczem nie jest praca ponad siły, ale podążanie za zainteresowaniami i zwrócenie uwagi na potrzeby społeczne.