respro maski antysmogowe 2
respro maski antysmogowe 2

Według ostatniego raportu Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska, Polska jest jednym z krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Wyprzedza nas tylko Bułgaria… Wiadomo, że ze smogiem trzeba walczyć i przede wszystkim likwidować jego przyczynę. Proces ten może jednak potrwać latami, dlatego dopóki problem istnieje, musimy stosować środki doraźne.

Maska przeciwsmogowa

Jednym ze sposobów na minimalizowanie skutków smogu jest stosowanie specjalnych masek antysmogowych. Najbardziej przydatne będą one w okresie jesienno zimowym, ponieważ jest to czas dramatyczny jeśli chodzi o jakość powietrza.

Ze względu na sposoby w jaki ogrzewane są domy (palenie w piecach kiepskiej jakości materiałem), powstaje smog, w którym znajdziemy min. dwutlenek siarki, tlenek azotu, metale ciężkie takie jak ołów, rtęć, mangan, chrom, a także benzopiren i dioksyny wywołujące raka i będące przyczyną bezpłodności.

respro maski antysmogowe (3)

Smog jest również przyczyną chorób płuc – szczególnie astmy i różnego rodzaju zakażeń. Narażony na choroby jest również układ krwionośny, układ nerwowy. Zwiększa się ryzyko udaru, zawału serca, pojawiają się problemy z koncentracją. Zanieczyszczone powietrze to także zagrożenie dla kobiet w ciąży – może  wywołać przedwczesny poród, niski przyrost wagi i wiele innych problemów.

Maska antysmogowa

Na działanie smogu narażone są przede wszystkim dzieci i osoby starsze, dlatego szczególnie dla nich maska antysmogowa jesienią i zimą to bardzo dobre rozwiązanie. Tego typu ochrona dedykowana jest także osobom jeżdżącym na rowerze poza sezonem oraz tym którzy regularnie uprawiają jogging. Maski antysmogowe są to „urządzenia” uniwersalne, dlatego nie musimy kupować kilku sztuk na różne okazje. Wystarczy jedna – dobrej jakości.

respro maski antysmogowe (5)

Osobny zakup to jedynie maska dla dzieci – ze względu na inne rozmiary. Wybierając odpowiednią maskę antysmogową  możemy kierować się jej wyglądem, designem, ale przede wszystkim ważna jest jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. 

Maski antysmogowe

Dobra maska powinna posiadać warstwę z węglem aktywnym, który chroni przed zanieczyszczeniami gazowymi. Odpowiednim materiałem z kolei będzie neopren z zaworami uniemożliwiającymi gromadzenie się wilgoci.

respro maski antysmogowe (5)

Za dobry produkt zawsze zapłacimy nieco więcej, ale jest to ważna inwestycja, dlatego warto sięgnąć po maskę z górnej półki. W dobie internetu nie trudno znaleźć opinię o najlepszych producentach i dystrybutorach, dlatego zakup nie powinien stanowić problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here